Utwory

EROTYKI LUDOWE
Posłuchaj na:
1 Skoro przyjechali
2 Boże Ty mój Boże
4 Dunaju, Dunaju
5 Baraneczek
6 Jasio konie poił
7 Na cmentarzu
8 Czyście radzi
9 Kołysanka (Lu lu dziecię)
10 Zimna rosa
11 Przyjechał do niej
12 Zezula
13 Szedłem sobie dróżyneczko

Posłuchaj na

Makaruk

Płyta Erotyki Ludowe to produkcja muzyczna, która łączy oryginalną polską muzykę ludową z nowoczesną aranżacją i kompozycją.

Ludowe teksty nie są centralnym wyróżnikiem produkcji, a jedynie punktem wyjścia do współczesnych interpretacji, wkomponowanych w ciekawe linie melodyczne i przemyślane aranżacje jazzowe, orkiestrowe czy związane z muzyką rozrywkową i klubową.

Udział w nagraniach wzięli Michał Urbaniak, Tymon Tymański, Gendos, Włodzimierz „Kinior” Kiniorski i Antoni Gralak. Artyści wystąpili jako soliści w przygotowanych specjalnie dla nich utworach.

Na płycie znajduje się 13 piosenek, a wśród nich: ballady, kołysanka, utwór żałobny, pastisz romantycznego duetu (Tymon Tymański i Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej), a także utwory pełne zaskakującego humoru.

Tytuł albumu nawiązuje do szerokiej gamy tematów tekstów piosenek, obejmujących miłość cielesną, duchową, zauroczenie, rozstanie, zdradę czy inicjację seksualną.

Pierwsze udane koncerty Zespołu Śpiewaczego z Rudy Solskiej wraz z sekcją elektroniczną wyprodukowaną przez Makaruka, zyskały niezwykle entuzjastyczny odbiór i pozostawiły pośród słuchaczy niedosyt, który płyta spróbuje usatysfakcjonować.

Rodzaj
Artysta
Gatunek

Data wydania

December 16, 2012

Wydawca

AKW Karrot Kommando

Album CD

Numer katalogowy

KK42