Utwory

GLOBALNA WIOCHA
Posłuchaj na:
1 Prolog
2 Mój miły rolniku
3 Krasnal Rebel Song
4 Moskwa
5 Sieć
6 Syreny
7 Neurowizja
8 Istanbul
9 Grzybobranie
10 Pieśń słoneczna
11 Berlin
12 Pogaństwo II
13 Wiochmen pogo
14 Oslo

Posłuchaj na

– Ta płyta to opowieść o dzisiejszych czasach, podróż po współczesnym świecie. – tak Robert „Mroq” Wasilewski zapowiada nadchodzący premierowy materiał zespołu Żywiołak „Globalna wiocha”. Album skonstruowany jest według ściśle przemyślanej koncepcji. Autorska muzyka i teksty czerpią z szerokiej palety nastrojów od buntowniczych, przez refleksyjne po satyryczne.

– Naszym przewodnikiem jest duch Fryderyka Chopina wcielony w postać Krasnala. – tłumaczy Wasilewski – Szalony pomysł? A jaki jest nasz świat? Jak odnajdujemy się w nim my – Polacy? I jakie nas dzisiaj dręczą demony? W kolejnych piosenkach, odwołujących się do różnych stylów i nastrojów, próbujemy zmierzyć się z tymi pytaniami.

W realizacji tego konceptu żywiołakowe, neofolkowe instrumentarium musiało zmierzyć się z mieszaniną inspiracji – folk, muzyka świata, raga, oriental disco, rock and roll, metal, glamrock, psychobilly, ska, twist… W wyniku tego, pomimo poważnego tematu, na płycie znalazło się wiele chwytliwych, rytmicznych czy wręcz tanecznych kompozycji.

Rodzaj
Artysta
Gatunek

Data wydania

November 7, 2011

Wydawca

AKW Karrot Kommando

Numer katalogowy

KK32

Album CD