Utwory

HOMEMADE BABYLON
Posłuchaj na:
3 Homemade Babylon
4 The Book
5 Kruk i lis
7 Machine
8 Sanctuary
9 Grandpa
10 Pan Adam
11 Garden
12 Hurricane
13 Hurricane Dub

Posłuchaj na

Aż sześć lat musieli czekać sympatycy tej opolskiej grupy na nowe piosenki. W marcu 2016 przedstawiliśmy kolejny z niezliczonych już albumów zespołu Paprika Korps. Nosi nazwę „Homemade Babylon” i opowiada o życiu. Znajdziecie na nim sporo trafnych spostrzeżeń, słusznych uwag, sugestywnych metafor i niewyszukanej ironii. Heavy Reggae to gatunek wciąż żywy i rozwijający się. Dla płodozmianu inspiracji grupa wyniosła się z postindustrialnego krajobrazu na łono natury. Utwory powstawały wśród bieszczadzkich łąk a nagrywane były w cieniu ośnieżonych wzgórz Sudetów.

Płyta miała swoją prapremierę na koncercie w Wilnie 20 marca 2016, następny tydzień Paprika spędziła w Finlandii grając osiemnastą już trasę w tym kraju, by w kwietniu powrócić do kilku zaprzyjaźnionych polskich klubów.

8 lutego 2021 grupa ogłosiła, że „Homemade Babylon” ukaże się w bardzo limitowanym nakładzie 200 sztuk również na winylu!

Płytę nagrano w studio Rolling Tapes, a miks i mastering wykonało Studio As One. W nagraniach wspomagali nas: Maciej Schwartz, Mariusz Dziurawiec, Jarek Smak, Lena Romul, Patryk Kraśniewski, sekcja dęta grupy Yellow Umbrella oraz Jurek Markuszewski.

Rodzaj
Artysta
Gatunek

Data wydania

March 25, 2016

Wydawca

AKW Karrot Kommando

Numer katalogowy

KK93

Album CD

Winyl

80,00zł