Utwory

King of the day
Posłuchaj na:
1 Reggae Party
2 I Am Who I Am
3 Warming Light part 1
4 Warming Light part 2
5 Pillar Of Salt
6 Parrot - Karrot
7 Babylon Zion
8 Continually
9 Sharing
10 Płyniemy
11 Rise Again
12 King Of The Day
13 Trying To Find Him
14 Firestarter
15 Politricksters
16 Warming Light dub

Posłuchaj na

Po kilku latach swobodnej działalności, stabilizowania składu, tworzenia muzyki i zawiązywania przyjaźni z radością informujemy, że gotowa debiutancka płyta zespołu Duberman znajduje się już w tłoczni! Album nosi tytuł King Of The Day i ujrzy światło dzienne podczas festiwalu w Ostródzie, gdzie 20 sierpnia grupa zagra oficjalny koncert premierowy.

 

Duberman to charakterystyczny zespół. Założony został przez krakowskich muzyków udzielających się na codzień w różnych formacjach zadomowionych już na krajowych i zagranicznych scenach, czasami mniej, czasami bardziej powiązanych z nurtem reggae. Projekt ten stworzyli sobie jednak jako swobodne pole do wspólnych poszukiwań w głąb korzeni jamajskiej muzyki i podążania śladami klasyków tego gatunku. 15 piosenek umieszczonych na płycie King Of The Day stanowi dokładny przekrój przez cztery lata tej wędrówki.

 

Poza stałym dziewięcioosobowym składem, który zarejestrował płytę, do studia zaproszeni zostali znamienici goście: Pablopavo (Vavamuffin), Marcin Świetlicki (Świetliki) i Grizzlee (EastWest Rockers, Managga).

 

Rodzaj
Artysta
Gatunek

Data wydania

November 22, 2006

Wydawca

AKW Karrot Kommando

Płyta CD

Numer katalogowy

KK08