Utwory

LESS IS BLESS
Posłuchaj na:
1 Tribute To Your Memories
2 Breaking The Shadow
3 The First Shadow
4 Deep In The Hollow
5 Last Act
6 Old Friends
7 Uncovered Wall - part 1
8 Uncovered Wall - part 2
9 Uncovered Wall - part 3
10 Uncovered Wall - part 4

Posłuchaj na

Patryk Kraśniewski Trio

Album „Less is Bless” powstał w trakcie kilkudniowej sesji nagraniowej w studio RecPublica. To jedno z niewielu miejsc w naszym kraju, które dysponuje wyjątkowym fortepianem Fazioli, a właśnie tego instrumentu Patryk Kraśniewski pragnął użyć do nagrania swojego debiutu. Oprócz perłowego brzmienia klawiszy, na płycie usłyszeć będzie można perkusję w wykonaniu Jerzego Markuszewskiego oraz odrobinę elektroniki autorstwa Piotra Lewańczyka, który w trakcie sesji odpowiedzialny był za dźwięki Mooga oraz kontrabasu. Trudno spodziewać się więc płyty jazzowej w dosłownym i pełnym tego słowa znaczeniu, co jednak – znając zamiłowanie do łamania stereotypów Patryka Kraśniewskiego – nie powinno nikogo szczególnie dziwić.

Na co dzień muzyk współpracuje z artystami poruszającymi się po nieco innych niż jazz, obszarach muzycznych – wystarczy wspomnieć grupę Vavamuffin, Spokoarmię koncertującą z Mariką czy zespół towarzyszący Ras Lucie. Brał on również udział w pracach nad płytą elektronicznego projektu Agi Brine.

Już na początku wakacji – dzięki zwycięstwie w konkursie „Jazzowy debiut fonograficzny” organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca – pianista będzie miał szansę zaprezentować swoje drugie oblicze. Dodatkowo, oficjalna premiera płyty „Less is Bless” zbiegnie się w czasie z premierą koncertową projektu. 11 lipca Patryk Kraśniewski Trio wystąpi w ramach Warsaw Summer Jazz Days w Soho Factory. Warto podkreślić, że są oni jednymi z najmłodszych artystów, zaproszonych do udziału w tym wydarzeniu.

Zapraszamy do zamówienia albumu Patryk Kraśniewski Trio w ramach przedsprzedaży – każda płyta zakupiona w ten sposób, zostanie podpisana przez muzyków.

Rodzaj
Gatunek

Data wydania

July 10, 2015

Wydawca

AKW Karrot Kommando

Album CD

Numer katalogowy

KK81