Utwory

MAGNETOFON
Posłuchaj na:
1 The Souvereign
2 Welcome Home
3 Zdecydujcie Się
5 Proper Song
6 Overdub The Life-Line
7 Słonie
8 Magnetofon
9 Old Man
10 Standby Lights
11 Kamieniczny Dub

Posłuchaj na

Z uwagi na dobrą koniunkturę na polskim rynku wydawniczym, zespół Paprika Korps postanowił ofiarować światu kolejną dawkę swojej twórczości.

Album, o niebanalnym tytule „Magnetofon“, jest już piątym woluminem heavy-reggae’owej epopei. Tym razem, muzycy opolskiej grupy, zapraszają słuchacza do krainy zwodniczo melancholijnych melodii na dzikie rodeo po pograniczu nieustępliwego rytmu i onirycznej pulsacji.

Wśród chropowatych ścian gitarowych dźwięków na gruncie lepkim od dub’owych przestrzeni opowiadane są przemyślane i przewrotne historie. Zarówno ważkie jak i pospolite zjawiska naszego świata przedstawione tu poprzez osobliwy pryzmat heavy-reggae zwracają uwagę odbiorcy na zupełnie nowe detale otaczającej nas rzeczywistości.

To monumentalne przedsięwzięcie nie obyłoby się bez wsparcia rzeszy niezawodnych fachowców: przede wszystkim inżynierskiej pracy Jarka „Smoka“ Smaka i Activatora w Studio As One oraz ich dub’owemu szóstemu zmysłowi. Niemało kolorytu dodały dziełu sugestywny żeński głos Małgorzaty Auron oraz mistyczne partie wirtuoza hinduskich skrzypiec – Michaela Jones’a. Xiadz Maken I z Joint Venture SS wygłosił płomienny manifest nurtu dub, a warszawski ragga-bard Pablopavo krótką balladę z życia wziętą.

Rodzaj
Artysta
Gatunek

Data wydania

March 26, 2007

Wydawca

AKW Karrot Kommando

Wydawca

Levykellari

Numer katalogowy

KK12, kellari01

Album CD