Utwory

MAGNIFICENT MUTTLEY
Posłuchaj na:
1 Something
2 One Drop
4 The Time
5 No Stress
6 Phenomenalike
7 Stains
9 Take a Sip
10 Frank
11 1500 Days
12 Too Many Songs
13 Something's Going To Happen

Posłuchaj na

Magnificent Muttley

Materiał na debiutancką płytę powstawał od momentu założenia zespołu, tj. od marca 2010 roku. Dzięki temu płyta jest bardzo różnorodna i prezentuje ewolucję i klarowanie się stylu muzycznego zespołu.

Każdy utwór to osobna historia, zapis konkretnego stanu świadomości związanego z czasem i miejscem jego powstania.

Płyta zawiera 13 autorskich kompozycji w różnych stylach muzycznych, bliskich sercom muzyków. Znajdziemy na niej krótkie ostre numery nawiązujące do najlepszych czasów Black Sabbath. Długie improwizowane epizody przypominają o latach świetności Led Zeppelin, czy psychodelicznych wycieczkach Funkadelic. Z kolei proste nośne riffy, klimatem mogą nam przypomnieć samego Jimi’ego Hendrixa. Co niektórzy mówią, że słuchając nagrań, przenosili się w lata ’90 – czuć bowiem na krążku inspirację także Queens Of The Stone Age, Nirvaną, czy wczesnymi nagraniami At The Drive-In.

Płyta w całości została nagrana i zmiksowana w studiu Lubię Wąchać Winyl w Warszawie pod okien dwóch producentów – Andrzeja Giegiela i Emila Wojtczaka. Mastering płyty zrobiło amerykańskie studio masteringowe West West Side Music.

Pierwszym singlem promującym płytę będzie utwór pt.: „No Stress”, do którego teledysk nakręcił młody warszawski fotograf Witek Orski, współzałożyciel warszawskiej Galerii Czułość. Znany do tej pory przede wszystkim z bardzo dobrze przyjętej wystawy „Wulgarne”, która przyczyniła się do przyznania Witkowi honorowego tytułu Kulturysty, przyznawanego przez Polskie Radio „oryginalnym i frapującym aktywistom kulturalnym”.

Premiera albumu odbędzie się 9 listopada w Warszawie w klubie Kosmos Kosmos.

Rodzaj
Gatunek

Data wydania

November 9, 2012

Wydawca

AKW Karrot Kommando

Album CD

Numer katalogowy

KK50