Utwory

MARSZAŁEK PIZDUDSKI ONE MAN BAND
Posłuchaj na:
1 A już tak ładnie żarło
2 I go solo
3 Dziś nie kupisz tego już
4 Nigdy na sprzedaż
5 Powiedz zaraz mamie
6 Idź w chuj
7 Jaka twa rada, klecho?
8 Rok minął
9 Ile tak?
10 Prawdziwa historia Haliny K.
11 Co ty chcesz mi jeszcze odgryźć?
12 Puśćcie coś fajnego
13 1234
14 Gdzie nie pójdę
15 Chuj ci do tego
16 Pij pij
17 Nie bądź taki sędzia

Posłuchaj na

Marszałek

Marszałek Pizdudski przedstawia się jako jedyny pełnoprawny reprezentant powołanego przez siebie do życia gatunku „blus-kantry-pank” – połączenia śmiałej idei one man band, czyli człowieka-orkiestry, korzeni bluesa i country, czyli amerykańskich gitarzysto-wokalistów z początku ubiegłego stulecia i bezkompromisowego podejścia do materii twórczej, właściwego punk rockowi.

To ostatnie najsilniej przejawia się w lirykach Marszałka – pełnych czarnego humoru, brutalnych prawd o życiu i śmierci, opowieści o ciemnych stronach miasta, ale i tęsknoty za minionymi latami i utraconą miłością. Muzycznie Marszałek najczęściej sięga po surowe zagrywki bluesowe, dzielnie akompaniując sobie nogami na zestawie perkusyjnym.

Marszałek Pizdudski One Man Band to solowy projekt Piotra Markowskiego – basisty, wokalisty i tekściarza związanego ze szczecińskimi zespołami Vespa, Pomorzanie i grupą performerską Wielkie Pomorze. Debiutancki album Marszałka ukaże się 17 września. Zainteresowani spodziewać się mogą wrażeń, które trudno ubrać w słowa: starannie dopracowana warstwa tekstowa dokładnie wymiesza się tu z oszczędną brzmieniowo, a jednocześnie wiele uzupełniającą, muzyką.

Sprzedaż płyty rusza w środę 17 września – wszystkie zamówione na karrot.pl albumy zawierają dodatkowy, podpisany przez artystę plakat, niedostępny w normalnej dystrybucji – białego kruka w rzeczy samej, którego szacowana wartość w przyszłości już teraz przyprawia o zawrót głowy.

Rodzaj
Artysta
Gatunek

Data wydania

September 17, 2014

Wydawca

AKW Karrot Kommando

Album CD

Numer katalogowy

KK73