Utwory

METALCHEM
Posłuchaj na:
1 Navigator
2 Czarno-Biały
3 Follow Follow
5 Miasto
6 Tokarz
7 The Concrete
8 The Concrete Dub
10 Kroki
11 Kolejny Krok
12 You Should Be Sleeping Now
13 One Minute
14 Follow Follow (Dubbist RMX)

Posłuchaj na

Nowa płyta zespołu Paprika Korps ukaże się na rynku 19 marca. Album nosić będzie tytuł „Metalchem”. Swoją nazwą nawiązuje do historycznej dzielnicy Opola, gdzie materiał powstawał i której klimat, zdaniem muzyków, odcisnął się zarówno na warstwie muzycznej jak i tekstowej.

Płyta zawierać będzie 11 kompozycji utrzymanych w charakterystycznej wypracowanej przez zespół konwencji heavy-reggae łączącej karaibski groove i dubowe brzmienia z elementami alternatywnego rocka, psychodeli a nawet nowej fali.

Gitarzysta Łukasz Rusinek tak mówi o płycie:

„Mikroklimat opuszczonego biurowca opolskich zakładów aparatury chemicznej przez prawie dwa lata przesączał się przez nas w tą płytę. Na krążku osadziło sie w efekcie całe nasze wzajemne motywowanie i demotywowanie się a pulsacja cztery na cztery tu i ówdzie rozpuszcza się w bardziej swobodne formy i podziały. Dokładnie przemyśleliśmy to jak ta płyta ma zabrzmieć, Chcieliśmy jak najwierniej odtworzyć emocje jakie powstawały w nas w czasie grania prób, koncertów i tras które przejechaliśmy razem.”

Zaraz po ukazaniu się krążka zespół wyruszy w europejską trasę koncertową. Od marca do września pojawią się na licznych koncertach najpierw klubowych, a potem plenerowych od Skandynawii po Bałkany.

Patroni medialni płyty: Myspace, Interia.pl, Eurostudent, Antyradio, Reggaenet.pl. Popupmusic.pl, rrr.com.pl, Open.fm, Wiadomości24.pl.

Rodzaj
Artysta
Gatunek

Data wydania

September 8, 2017

Wydawca

AKW Karrot Kommando

Numer katalogowy

KK30

Album CD