Utwory

MIDSUMMER RAIN SONG
Posłuchaj na:
1 MIDSUMMER RAIN SONG

Posłuchaj na

Karrot Kommando z przyjemnością przedstawia nowy singiel Kapeli ze Wsi Warszawa: utwór „Midsummer Rain Song” zapowiadający nowe wydawnictwo KzWW – płytę „Święto Słońca” („Sun Celebration”), która ukaże się w październiku 2015. roku.

Specjalnym gościem – tak na płycie jak i singlu – jest znakomita galicyjska multiinstrumentalistka i śpiewaczka, legenda hiszpańskiej sceny world music: Mercedes Peón. Wspólne spotkania artystów odbywają się już od 3 lat, a do najważniejszych momentów współpracy należy m.in. retransmitowany przez TVP koncert na Scenie Głównej 20. Przystanku Woodstock przed pół milionem widzów w sierpniu 2014. roku.

O utworze „Midsummer Rain Song” opowiada Maciej Szajkowski, muzyk-założyciel KzWW: „Słowa tej pochodzącej z Podlasia kupalnej piosenki to w nie tylko błagalne wołanie o deszcz do Jana Sobótkowego, ale niezwykła, wieloznaczeniowa opowieść. Mercedes odnosi te słowa do relacji damsko-męskich, wyśpiewuje po galicyjsku intymne wyznanie o lęku przed złem tego świata, ale i o sile wielkiej miłości która pozwala przezwyciężyć strach.”

Nowemu singlowi – dostępnemu już dziś do zakupu na karrot.pl, a od przyszłego tygodnia u innych cyfrowych dystrybutorów i na serwisach streamingowych – towarzyszy specjalny wideoklip, przygotowany przez zespół filmowy PSYCHOKINO, dostępny na portalu YouTube od dziś, 13. marca 2015. „PSYCHOKINO dokonało jeszcze innej interpretacji utworu, tworząc filmową opowieść o próbie ucieczki przed apokalipsą. 

Kapela ze Wsi Warszawa to jeden z najważniejszych zespołów na europejskiej scenie muzyki etnicznej, nieprzerwanie funkcjonujący od 1997. roku. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty – skrzypce, cymbały, baraban, bęben obręczowy – brzmią one wyjątkowo nowocześnie, a każde wydawnictwo zespołu przynosi pionierskie artystyczne eksperymenty i fuzje, orbitujące wokół mazowieckiej muzyki korzennej. Zespół jest laureatem szeregu prestiżowych wyróżnień i nagród, m.in. nagrody BBC Radio 3 for World Music w kategorii „Newcomer” (2004), Fryderyków (3 statuetki) oraz Kwartalnej Nagrody Niemieckiej Krytyki Fonograficznej. Siłą Kapeli są koncerty, które zespół zagrał w blisko 40 krajach na 5 kontynentach.

Nagrania do singla „Midsummer Rain Song” zrealizowano w studiu Wisła DR. Miksu i masteringu dokonali Mariusz Dziurawiec i Jarosław Smak w Studio AS One w Warszawie.

Rodzaj
Gatunek

Data wydania

March 12, 2015

Wydawca

AKW Karrot Kommando

Numer katalogowy

KK78

Album CD