Utwory

MOMENTY
Posłuchaj na:
1 Momenty
3 Risk Risk
6 Najtrudniej
7 Look Around Ya
8 I Feel
10 Ostatni raz
11 Phatty Bom Bom
12 Someday

Posłuchaj na

Marika

„Momenty” – trzeci studyjny album Mariki – jest albumem szczególnym, bo stworzonym przez członków zespołu, z którym koncertuje wokalistka. Wszystkie znajdujące się na nim kompozycje, są autorstwa muzyków wchodzących w skład Spokoarmii. Ci, którzy słyszeli pierwsze nagrania mówią, że da się w nich wyczuć wielogłosowość, złożony organizm, różne wrażliwości i spojrzenia. Do nagrania wspólnego albumu zainspirowali muzyków fani, dopraszający się po koncertach nagrań Spokoarmii. Jak mówi sama Marika: „To naturalne. Kiedy masz zespół, z którym gra ci się wspaniale, chcesz zabrać ten zespół do studia. Tak jest ze Spokoarmią. Chcę zarejestrować i uwiecznić to, co jest teraz między nami, bo jest to wyjątkowe. Niech elektryczność, która jest na scenie, znajdzie się też na płycie.”

Najnowszy krążek wokalistki jest szczególny z jeszcze jednego powodu. Po latach działań w – uchodzących za mainstreamowe – wytwórniach, Marika wraca do agencji wydawniczej, która uwierzyła w nią jako pierwsza. To właśnie Karrot Kommando przyczyniło się do wydania debiutanckiego – i jak dotąd zdecydowanie najbardziej znanego – singla Mariki. Mowa o piosence „Moje serce”.

Album „Momenty” promowany jest dwoma singlami, do których zrealizowane zostały teledyski. Pierwszy „Baqaa” – ukazał się jeszcze w czerwcu. Sporym zaskoczeniem dla słuchaczy było – zupełnie nietypowe jak na muzykę reggae – podjęcie tematyki związanej ze śmiercią i przemijaniem. Sama artystka określa ten utwór jako „wesołą piosenkę o śmierci”. Drugi singiel „Widok” – to wyraz zauroczenia Mariki Warszawą i kontrastami, jakie charakteryzują to miejsce. Klimat muzyczny tego numeru z pewnością utwierdzi w przekonaniu wszystkich tych, którzy uważają Marikę za „królową polskiego reggae”. Tym bardziej zaskoczy ich jednak pozostała zawartość albumu „Momenty” – część piosenek ukaże zupełnie nieznane dotąd muzyczne oblicze Mariki i jej Spokoarmii. Teledysk do utworu „Widok” pojawi się na kilka dni przed premierą albumu.

Rodzaj
Artysta

Data wydania

October 20, 2012

Wydawca

AKW Karrot Kommando

Album CD

Numer katalogowy

KK43