Utwory

NOWA EX-TRADYCJA
Posłuchaj na:
1 Ой А На Яна Купала
2 Wojownik
3 Epopeja Wandalska
4 Latawce
5 Wiły
6 Ой Ти, Петре, Петре
7 Czarodzielnica
8 Oko Dybuka
9 Psychoteka
10 Ballada O Głupim Wiesławie
11 Femina
12 Żywiołak
13 Oj Ty Janie Sobótkowy

Posłuchaj na

Długo oczekiwany debiut. Zespół-objawienie. Nowa polska energia muzyczna – Żywiołak!

Niewiele jest zespołów, którymi publiczność interesuje się jeszcze na długo przed wydaniem debiutanckiego krążka. Żywiołak jest pod tym względem wyjątkowy. Tak jak ich muzyka. Swoim odkrywczym i niekonwencjonalnym dźwiękiem wdarli się w serca słuchaczy, wygrywając przy okazji kilka prestiżowych konkursów – m.in. „Nową Tradycję“ i „Młode Wilki“. Od tego czasu zespół cieszy się olbrzymim wsparciem fanów. To właśnie pod wpływem licznej grupy entuzjastów tej nowej estetyki muzycznej, Żywiołak postanowił zarejestrować swoje utwory i wydać je pod skrzydłami Karrot Kommando. Praca pod tak dużą presją do łatwych nie należy, co sprawiło, że nagranie płyty trwało niemalże dwa lata. „Nowa Ex-Tradycja“ to nowe spojrzenie na tradycje, które, wydawałoby się, już kompletnie zanikły. To spojrzenie na tradycję przedchrześcijańską z dużym dystansem i z niebanalnym przymrużeniem oka.

Nagrań dokonano w warszawskim studio Kings Tone. Płytę zmiksował Mateusz Skalski, który wraz z liderem zespołu Robertem Jaworskim odpowiedzialny był za całość produkcji muzycznej. Masteringiem zajął się Tomasz Rogula z TR Studios. Za oprawę graficzną odpowiedzialny jest Jakub Sokolski.

Wydawnictwo wychodzi nakładem Karrot Kommando, które ma w swym dorobku płyty zespołów Vavamuffin, Paprika Korps, Ragana i innych, a także setki koncertów polskich i światowych gwiazd reggae.

Dystrybucją zajmuje się Fonografika. Dzięki nim płyta dostępna będzie od 20 grudnia 2008 roku w dobrych sklepach muzycznych.

Rodzaj
Artysta
Gatunek

Data wydania

December 13, 2008

Wydawca

AKW Karrot Kommando

Numer katalogowy

KK25

Album CD