Utwory

REC. IN PROGRESS
Posłuchaj na:
1 Tommy 'Bad' Gun
2 Shark-a-Taak
3 8 Sekund
4 Saskerland
5 We Nuh Give Dem
6 Pretty Cool
7 Rude Bwoy Salut feat. Cheeba
8 Blood Run Gun
9 One Level Up
10 Nie ma przebacz
11 Serce B'yonce
12 Olives'n'Wine feat. Kevor 'Vor' Williams

Posłuchaj na

Shark-a-taak

Album „Rec. In Progress” to debiutancki krążek czołowej postaci polskiej sceny reggae – Reggaeneratora. Tym razem jeden z wokalistów Vavamuffin stawia na zdecydowanie mocniejsze brzmienie – projekt SHARK-A-TAAK to połączenie potężnych gitarowych riffów, oldskulowych brzmień perkusji i rytmicznych strzałów bassem między oczy. Całość dopełnia obecność samplerowo-gramofonowych elementów w najlepszym wydaniu, a także – co oczywiste – charakterystyczny styl nawijki Reggaeneratora. Jak podkreśla wokalista i autor tekstów, bardzo ważną inspiracją do pracy nad materiałem była twórczość takich zespołów jak: Skindred, Bad Brains, Body Count, RATM, Led Zeppelin, RHCP, czy nawet Nirvana. Warto zwrócić uwagę na skład muzyków tworzących SHARK-A-TAAK. Wokalista zaprosił do współpracy kolegów ze swojej macierzystej formacji. Za warstwę muzyczną odpowiedzialni są: Kazan „Daddy” Raffi (gitara), Emili Jones (gitara basowa), Jahcob Junior (perkusja), DJ S.W.I.M (drum & bass, electro FX) oraz Barth Fader (sound & live dub). Album „Rec. In Progress” promuje singiel „Tommy 'Bad’ Gun”, do którego powstał pierwszy wideoklip zapowiadający wydawnictwo.

Cytując Reggaeneratora: „Tommy 'Bad’ Gun” to luźne, osadzone w dzisiejszych realiach, mocno komiksowe odniesienie do książki Leopolda Tyrmanda pt. „Zły”, która była główną inspiracją podczas pisania tekstu.”

Album nagrywany był w studiach LWW i Western Jive. Natomiast w Studio AS One przeprowadzono jego miks i mastering. „Rec. In Progress” jest już dostępny w przedsprzedaży. 29 października grupa SHARK-A-TAAK zaprezentuje się warszawskiej publiczności w ramach koncertowej premiery płyty – wydarzenie odbędzie się w stołecznym klubie Hard Rock Cafe.

Rodzaj
Artysta
Gatunek

Data wydania

October 26, 2013

Wydawca

AKW Karrot Kommando

Album CD

Limited Edition CD

100,00zł

Numer katalogowy

KK61