Utwory

SO MANY REVERBS TO CROSS
Posłuchaj na:
1 A-a-a-a
2 Where This Love Goes
3 Listen To Your Heart
4 Your Energy
5 Prayer
6 My Love Is All The Way Strong
7 Friend & I
8 Dignity, Nobility, Sublimity
9 Bakshish

Posłuchaj na

Ragana

Nakładem Karrot Kommando ukazała się bardzo nowatorska, spokojna i kontemplacyjna płyta z gatunku dub; mowa o debiucie grupy Ragana. Muzyka tworzona przez ten kwartet to brzmienia skąpe i surowe, grane naturalnie, i skoncentrowane na przestrzeniach między dźwiękami.

– Dub dla mnie to coś, co nie jest słyszalne ze „zwykłego instrumentu“; coś co wkręca mi się do głowy i powoduje dziwne ruchy różnymi częściami ciała – tłumaczy z humorem Marek Piotrowicz – perkusista i współzałożyciel Ragany – Najbardziej zadowolony jestem z przestrzeni, którą udało nam się wygenerować, nie zatracając jednocześnie tego specyficznego pulsu reggae.

Album nosi tytuł So Many Reverbs To Cross. Rola instrumentów ogranicza się tu głównie do sekcji rytmicznej. Na tej bazie wyśpiewuje swoje historie wokalistka Jahga i to jej charakterystyczny głos buduje całą melodię utworów. Pierwszy plan jednak, zgodnie z tytułem płyty, pozostawiony jest dla dub’u – przestrzennych efektów i brzmień przetrawionych przez dub-maszynerię warszawskiego Studia As One.

– To pierwsza od wielu lat polska kapela grająca ten rodzaj dub’u, więc 99% efektów na tej płycie nagrywaliśmy w czasie rzeczywistym tzw. „z łapy” – opowiada pracujący przy albumie producent Jarek „Smok” Smak – Piękne melodie i mnóstwo miejsca, by użyć wszelkiego rodzaju maszyn dubujących. Rewelacja.

Na płycie usłyszymy również partie instrumentów dętych wykonane przez Crispy Horns. Ten brytyjski kolektyw, współpracujący z tak uznanymi projektami angielskiej sceny dub jak Love Grocer czy Zion Train, obecny jest między innymi w utworze Listen To Your Heart, promującym album. Piosenkę tą w wersji radiowej wraz z pozostałymi fragmentami płyty można przesłuchać i ściągnąć na niniejszej witrynie.

Rodzaj
Artysta
Gatunek

Data wydania

September 22, 2008

Wydawca

AKW Karrot Kommando

Wydawca

Universal Egg

Album CD

Numer katalogowy

KK22

Numer katalogowy

WWLP 047