Utwory

SOLARIUM 2.0
Posłuchaj na:
1 Mój pokój
3 Anaruk
5 Biały kucyk
6 Wycinanka
7 Inkuby sukkuby
8 Solarium
9 Księżniczowisko
10 Marsz śmieci
11 Piosenka o niekońcu świata
12 Przytulisko
13 Igloo

Posłuchaj na

Karolina Czarnecka

„Solarium 2.0” to projekt Karoliny Czarneckiej, którego premierę zaplanowaliśmy na 20 kwietnia 2018 roku. Za muzykę odpowiedzialny jest skład UV, który tworzą Michał Górczyński i Jacek Kita. Teksty napisali Czarnecka i Michał Walczak (reżyser, dramatopisarz, założyciel grupy Pożar w Burdelu). Materiał nagrywa i miksuje Andrzej Izdebski (producent muzyczny, który współpracuje m.in. z Kazikiem, Braćmi Figo Fagot oraz Ralphem Kaminskim). Nad stroną wizualną czuwa Domi Grzybek (projektantka, kostiumograf; tworzy na pograniczu mody, malarstwa i sztuk wizualnych).

Płyta ukazała się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Solarium 2.0. to kontynuacja historii Tiny znanej z wydanej dwa lata temu EPki Czarneckiej „Córka” Tina wyjechała wtedy do Stolicy żeby śnić swój wielkomiejski sen. Longplay to zaproszenie do jej niepokoju, gdzie można wypić herbatę i zjeść ciastko, usiąść na materacu i posłuchać relacji z wycieczki. Dziewczyna wróciła właśnie z planety Solarium. Nie pojechała tam metrem, ani nie odleciała statkiem kosmicznym, nie ruszyła się nawet z miejsca. Zbyt była podlaska i samotna żeby nie wpaść w Króliczą Norę. Poobijana, z ręką na temblaku w końcu wróciła. Ten projekt to pamiątki, które ze sobą przywiozła: książeczka z Pierwszej Komunii, zbita lufka, gitara elektryczna, pastelowo-różowe majtki i kosmiczny pył.

Koncerty odbywać się będą w formie one woman musical, klipy będą raczej videoblogami, a sama płyta to nie tylko zwykłe CD, ale swoista rejestracja z niepokoju dziewczyny, która urodzona w 89’ próbuję utrzymać się na powierzchni kapitalistycznej wody.

Płyta trafi na półki sklepowe 20 kwietnia, tego samego dnia w kawiarni Karrot przy ulicy Częstochowskiej 20 w Warszawie, odbędzie się spotkanie z autorami płyty oraz przedstawimy Państwu zwiastun wspomnianego one woman musical. Pełnowymiarowa premiera zaplanowana jest na 30 maja w klubie Hydrozagadka

Od teraz zamawiać można album „Solarium 2.0” za pośrednictwem naszej strony. Płyty kupione w ten sposób, trafią do nabywcy chwilę przed oficjalną premierą i będą podpisane przez Karolinę.

Natomiast już dzisiaj dzielimy się z Wami pierwszym singlem z płyty zatytułowanym „Anaruk”. Utwór ilustrowany jest animacją będącą efektem pracy Eweliny Madalińskiej (motion 3D graphics), Piotra Rybińskiego (zdjęcia) oraz Domi Grzybek (art director).

Rodzaj

Data wydania

April 20, 2018

Wydawca

AKW Karrot Kommando

Album CD

Numer katalogowy

KK117