Utwory

TERRY’S TALE
Posłuchaj na:
1 Walk Away
2 Silence
3 Crystall Ball
5 Bastards
6 Lullaby
8 One Million Glasses
9 Fish Trade
10 Journey Of Dreams
11 There Was A City
12 You May Try
13 Watch-Maker Steve
14 Elusive Lights
15 Kaleidoscope

Posłuchaj na

Frozen Bird

Muzyka prezentowana przez ansambl określana bywa baśniową kameralistyką choć sami muzycy jak zwykle starają się unikać jakichkolwiek szufladek.

Jak przyznaje jego lider, znany z wielu stołecznych unergroundowych składów (3D, Black Taxi) Radek Duda: „W 2009 roku narodziła się we mnie potrzeba stworzenia konceptualnego muzycznego spektaklu, gatunkowo osadzonego w rejonach realizmu magicznego. Wraz z muzyką powstała literacka opowieść. Koncepcja ta dojrzewała we mnie długo. Chciałem by utwory były proste harmonicznie, melodyczne, ale jednocześnie stylistycznie zróżnicowane. Może jest to chamber pop z elementami muzyki eksperymentalnej, sam nie wiem. Jest to na pewno dźwiękowa podróż do odbycia której zapraszam”.

Duda do współpracy zaprosił młodą, wielce utalentowaną i tajemniczą wokalistkę Lulę, a także Radka Polakowskiego (Gaamera, Pablopavo i Ludziki), Piotra Jańca (Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego, Trifonidis Free Orchestra), Huberta Zemlera (Horny Trees, Incarnations, Natu, Ritmodelia). Za brzmienie na koncertach odpowiada Michał Ścibior.

Piosenki śpiewane są w języku angielskim, francuskim i polskim, z towarzyszeniem takich instrumentów jak pianino, mbira, tuba, akordeon, skrzypce, wiolonczela i efekty elektroniczne. Opowiadają historię onirycznej wędrówki młodego bohatera przez miasto pełne dziwnych postaci, tajemnych przejść i magicznych przedmiotów. Cytując historię Terrego dołączoną do płyty: „Tego miasta nie da się zobaczyć. Dopiero chadzając po nim z zamkniętymi oczami można wyobrazić sobie jak ono wygląda…”.

Rodzaj
Artysta
Gatunek

Data wydania

February 27, 2012

Wydawca

AKW Karrot Kommando

Album CD

Numer katalogowy