Utwory

URATUJ SIEBIE
Posłuchaj na:
1 Dzięki Bogu
2 To nie zbrodnia
3 Każdy nowy dzień
4 Kryzys
5 Jak daleko
6 Idź do pracy
7 Deszcz
8 Pij z dobrego źródła
9 Samotna
10 Będę wciąż wierzył
11 Nie mam sympatii feat. Cheeba
12 Masz w sobie zmianę
13 Bądź sobą
14 Ratuj nas
15 Dub z dobrego źródła
16 Będę wciąż wierzył w Dub

Posłuchaj na

Ras Luta

Drugi solowy album Ras Luty „Uratuj siebie” to materiał stworzony w przeciągu ostatniego roku we wrocławskiej sali prób i Something Like Studio w Krapkowicach. Odpoczywając od eksperymentów muzycznych z których znana jest jego ekipa Eastwest Rockers, Luta zrobił bardzo spójny i szlachetny brzmieniowo album, mocno akcentujący brzmienia żywych instrumentów, ze świetnie wyprodukowanymi wokalami.

Osadzony w tradycji reggae materiał nawiązuje do muzyki roots i rub-a-dub – klasycznych jamajskich brzmień, które głos Ras Luty w naturalny sposób spaja z bardziej nowoczesnymi akcentami elektroniki i r’n’b. Teksty tego zadeklarowanego rastafarianina zaskakują dojrzałością i poetyką, które rzadko kojarzy się z wykonawcami tego nurtu w Polsce.

Produkcja całości, jak zawsze w przypadku wydawnictw ekipy Eastwest Rockers, stoi na światowym poziomie. Za aranżacje i brzmienie instrumentów odpowiadają Radek „EMZK” Ciurko oraz muzycy zespołu Riddim HQ od lat towarzyszący Ras Lucie na scenie. Chórki zapewniły I-Grades – chórzystki współpracujące z jamajskimi gwiazdami Mykelem Rose i Anthonym B. Francuska ekipa D’n’H która miksowała „Uratuj siebie” ma na swoim koncie produkcje dla Barringtona Levy’ego i Snoop Dogga, na płycie znajdują się też dwa riddimy zagranicznych producentów – jamajskiego Equikknoxx oraz Digital Ancient z Nowego Jorku. Płytę zmasterowali Smoq i Mario Activator w legendarnym Studio As One. Gościnnie usłyszeć można również sekcję dętą zespołu Tabu oraz, rodzinnie, Cheebę z Eastwest Rockers. Oprawą graficzną całości zajął się Jah_Laptop, odpowiedzialny też za wszystkie płyty EWR.

Płyta 'Uratuj siebie’ ukazuje się dzięki połączonym siłom Karrot Kommando, Eastwest.fm i Hemp Rec.

Rodzaj
Artysta
Gatunek

Data wydania

March 9, 2013

Wydawca

AKW Karrot Kommando

Numer katalogowy

KK53