Utwory

WYKORZENIENIE
Posłuchaj na:
1 ... Józef Lipiński
2 W Boru Kalinka
3 Baba w piekle
4 A przed wroty
5 Polka z Sieradzkiego
6 Mateusz
7 ... Janina Zdrzalik
8 Hej zagrajcie muzykanty
9 Sowa
10 Siwy Koń
intro: Kazimierz Zdrzalik
11 ... Kapela Mariana Pełki
12 A jak pojechał Jaś na wojenkę
13 Lament
14 Powałem
15 ... Kazimierz Zdrzalik
16 Rybicka

Posłuchaj na

Jeden z najpopularniejszych magazynów poświęconych Muzyce Świata, brytyjski Songlines, zaliczył „Wykorzenienie” do 50 najlepszych albumów 50 – lecia. To trzecia płyta w dyskografii Kapeli ze Wsi Warszawa. Po 14 latach doczekała się wznowienia.

Album ukazał się dokładnie 25.10.2004 r., najpierw w Niemczech, nakładem wydawnictwa Jaro Medien. W Polsce kilka miesięcy później – 26.01.2005 r.
Płyta zbierała znakomite recenzje. Była jednym z najczęściej omawianych wydawnictw, nie tylko w historii Kapeli, ale również w ramach muzyki etnicznej w Polsce i zagranicą. „Wykorzenienie” wydano w Austrii, Francji, Hiszpanii.

W USA i Kanadzie płyta ukazała się w prestiżowej wytwórni – World Village/Harmonia Mundi. Trafiła wreszcie do Japonii, firmowana przez oficynę popbiz Ltd. Dzięki temu zespół wyruszył na trasę do kraju kwitnącej wiśni.

W Niemczech płyta została uznana przez miesięcznik „Stereo” za jedną z 3 najlepszych płyt roku w kategorii „muzyka zagraniczna”. Recenzenci zwrócili uwagę na znakomite opracowanie muzyki źródeł centralnej i północno – wschodniej Polski, gdzie spotykają się dwa pokolenia admiratorów kultury ludowej – mistrzowie i uczniowie, a także na wybitną produkcję i realizację dźwięku, autorstwa nieodżałowanego Wojciecha Przybylskiego (zm. 21.07.2015).

„Wykorzenienie” było płytą demonstracyjną największych targów sprzętu hi-fi w Monachium „High End Audio Show”.

Zespół z tym repertuarem, zagrał dziesiątki koncertów na całym świecie, w tym wielomiesięczne trasy m.in. W Kanadzie i USA. Wreszcie w 2005 r. Album został nominowany do amerykańskiej nagrody Grammy.

Z wielką satysfakcją prezentujemy specjalną reedycję płyty „Wykorzenienie”. Do albumu dołączona jest płyta dvd z filmem „Z Kapelą ze Wsi Warszawa w podróży”, w reżyserii Jana Sosińskiego.

Rodzaj
Gatunek

Data wydania

September 21, 2004

Wydawca

AKW Karrot Kommando

Numer katalogowy

KK116

Album CD + DVD