Szczegóły

Data:

28/01/2023

Miejsce:

SPATiF

Kategoria:

O koncercie

DOM to znajome twarze w nowej konfiguracji, kolaż brokatowych brzmień i słów ociekających sokiem z kaktusa, to transowe przestrzenie akermańskich stepów, piosenki queerowych księżniczek i ognistych rozbójniczek. Zespół wyrósł z energii protestu, z potrzeby transformacji, niezgody i gniewu na łamanie praw kobiet i narastającą polaryzację w pokojowe działanie. Marzyciele spotkali się w Szklanym
Domu w Warszawie, którego prywatne mieszkania stały się sceną dla artystycznej, zaangażowanej społecznie wypowiedzi („Dziady na Mickiewicza”).

Tak narodził się Kolektyw Aurora, a wraz z nim między innymi spektakl-manifestacja pt. „Królowa Śniegu. Rytuał rozmrażania serc”, nad którym kierownictwo muzyczne objął Bartosz Weber, znany między innymi z zespołów MIR, Mitch & Mitch i Baaba. Bartosz jest autorem większości kompozycji na naszym albumie. Teksty piosenek, których przewodnim motywem jest refleksyjna podróż w głąb siebie, napisała Aleksandra Cieślak, autorka książek (m.in „Książki do zrobienia” i „Co wypanda, a co nie wypanda), ilustratorka, zainspirowana tekstem Andersena, wykładami Jiddu Krishnamurtiego, a także mądrością, którą niosą Rośliny-Nauczyciele.

Zagrają i zaśpiewają dla Was: Maniucha Bikont, Gaba Kulka, Natalia Przybysz, Czesław Mozil, Olga Mysłowska.

W zespole znaleźli się Piotr Domagalski, Grzegorz Tarwid, Miłosz Pękala, Michał Fetler, Tomasz Ziętek, Aleksander Orłowski, Magdalena Gajdzica, Piotr Łyszkiewicz oraz Bartosz Weber.

Na koncercie będzie można zakupić świeżutkie
wydawnictwo – płytę DOM, która ukazała się nakładem Agencji
Koncertowo-Wydawniczej Karrot Kommando we współpracy z Kolektywem
Aurora.

Start: 20:00

Bilety: https://goingapp.pl/wydarzenie/dom-koncert-premierowy/styczen-2023