KLEZMAFOUR I FILHARMONIA – NOWY KLIP DO UTWORU STATIONS 9 & 10

3 lutego, 2016

13 lutego ukaże się nowy album zespołu Klezmafour – jest to płyta szczególna, bo nagrana z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie, która jest jednocześnie jej współwydawcą.

W ramach zapowiedzi albumu „Klezmafour Orkiestronicznie” prezentujemy kolejny po „Evet Evet” singiel i teledysk promujący to wydawnictwo. Utwór, do którego powstał klip nosi tytuł „Stations” – jest to połączenie dwóch piosenek, które znajdują się na albumie: „Lublin Station” i „Białystok Station”.

Tajemnica, wyobcowanie i odchodzenie od powszechnie przyjętych norm to tematy, które najbardziej mnie interesują – mówi Ada Kornecka, reżyserka najnowszego klipu zespołu. Teledysk postanowiliśmy zrealizować na włoskiej wyspie Ischi, która świetnie oddaje klimat opuszczonej, dziwnej krainy. To właśnie tam Kacper Zięba – autor zdjęć – stworzył piękne, wysublimowane obrazy potęgujące atmosferę tajemnicy i niedopowiedzenia.

Kornecka w „Stations” przedstawia historię tajemniczej kobiety o androidalnych rysach, która zdaje się być całkowicie zagubiona w otaczającej ją rzeczywistości. Owa enigmatyczna bohaterka niczym kilkuletnie dziecko wszystkiego próbuje, dotyka, smakuje. Najprostsze rzeczy zaskakują ją i dają pretekst do kolejnych empirycznych eksperymentów. Nie wiemy skąd ta dziwna persona przyszła i dokąd zmierza. Jej podróż choć pełna niespodzianek i zwrotów akcji też niczego nam nie wyjaśnia. A piękne krajobrazy wyludnionej krainy, w której rozgrywa się akcja wideoklipu jeszcze bardziej potęgują atmosferę tajemnicy i niedopowiedzenia. Co oczywiście sprawia, że sekundę po obejrzeniu mamy ochotę zobaczyć ten teledysk raz jeszcze.

Pierwszy koncert z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie zespół Klezmafour zagra w czerwcu.