JEDNA JEDYNA KTÓRA JEST NAPRAWDĘ

31 października, 2020

Tekst napisał Pablopavo. Muzykę stworzyli Patryk Kraśniewski oraz Lena Romul, a zaśpiewała zwyciężczyni konkursu „Wolna Scena Karrot” Karolina Lizer. Powstał utwór „Jedna”.

„Karrot Kommando istnieje od 15 lat ale nigdy nie pracowaliśmy w ten sposób. Właściwie to wręcz naszym głównym założeniem był brak jakiejkolwiek ingerencji w twórczość naszych artystów. Przy okazji konkursu „Wolna Scena Karrot” postanowiliśmy zrobić dokładnie odwrotnie. To uznani artyści Karrot Kommando stworzyli tekst i muzykę do nowego singla młodej wokalistki – Karoliny Lizer.” – opowiada szef wytwórni Piotr Maślanka.

Dla Karoliny było to również coś nowego. Od dnia konkursu do dnia publikacji minęło zaledwie 10 dni. W pierwszym ustaliliśmy kierunek muzyczny. Lena z Patrykiem zabrali się za muzykę, a Pablopavo dostał zadanie napisania tekstu, który wykonywany będzie przez kobietę. Następnie w studiu Agrorecording Andrzej Giegiel nagrał wokale, po czym utwór zmiksował i zmasterował.

Oto jak Karolina opowiada o tej przygodzie: „Utwór powstał w absolutnej zgodzie z moimi muzycznymi marzeniami i prośbami. Tempo pracy było zawrotne i mimo że nie poznaliśmy się zbyt blisko, to zrozumieliśmy się nawzajem bardzo dobrze. Pierwszy raz pracowałam pod taką presją czasu, ale wszyscy daliśmy z siebie 200%. Mam nadzieję, że efekt muzyczny spodoba się wszystkim fanom wydawnictwa jak i entuzjastom mojej pracy. „

My również mamy nadzieję, że Wam się spodoba!

—-

Projekt „Wolna Scena Karrot” jest dofinansowany z funduszy miasta stołecznego Warszawy.