WYRÓŻNIONA W WIELKIEJ BRYTANII R.U.T.A. JUŻ WKRÓTCE NA WSPÓLNEJ TRASIE Z PAPRIKA KORPS

24 marca, 2014

Dobre wiadomości znad Tamizy! Czytelnicy brytyjskiego magazynu Songlines, największego periodyku dedykowanego muzyce etnicznej, wybrali zespół R.U.T.A. jako jedną z czterech Najlepszych Grup roku 2013, nominując tym samym grupę do prestiżowych Songlines Music Awards w kategorii „Best Group” – „Najlepszy Zespół”! R.U.T.A. wyróżniona została za wydaną w 2012 r. płytę „Na uschod. Wolność albo śmierć.”, nagraną wspólnie z ukraińskim zespołem wokalno-instrumentalnym Hulaygorod oraz białoruską wokalistką Nastą Niakrasavą.

„Jesteśmy zaszczyceni tym wyróżnieniem, przede wszystkim dlatego, że jest głosem sympatyków sceny etnicznej z całego świata. Cieszy także znamienita kompania, w jakiej znalazła się R.U.T.A.” mówi Maciej Szajkowski, założyciel formacji R.U.T.A.

Jako Najlepszy Zespół nominowani są także legenda sceny celtyckiej: zespół Clannad czy Tuaregowie z grupy Tamikrest, a w innych kategoriach znajdujemy takich artystów jak Manu Chao, Mulatu Astatke, Bassekou Kouyaté.

– „Przesłanie albumu „Na uschod.(…)” nabrało w trakcie ostatnich 3 miesięcy szczególnego, proroczego znaczenia. Jesteśmy całym sercem z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy i wierzymy, że tak w Kijowie, jak w Moskwie, zatriumfuje wolność” – dodaje Szaja Bisurman.

Zwycięzców w każdej z 4 kategorii wybierze redakcja Songlines, a pełne wyniki konkursu poznamy już 25. kwietnia.

Wyróżniona R.U.T.A. już wkrótce wyruszy na trasę z zespołem Paprika Korps, promując wspólne wydawnictwo obu zespołów: płytę „400 lat”.

Trasa obejmie następujące koncerty:

27.03 – Warszawa, DZIK
28.03 – Skarżysko-Kamienna, Miejskie Centrum Kultury
29.03 – Opole, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki
30.03 – Wrocław, Łykend
Przypominamy, że w minionym roku inna grupa z rodziny Karrot, Kapela ze Wsi Warszawa, także nominowana została do Songlines Music Awards w kategorii „Best Group”.