Hornsman Coyote

27 marca, 2022

Hornsman Coyote z Belgradu (Serbia) w przeciągu ostatnich kilku miesięcy stał się znaną postacią na polskiej scenie reggae, choć już wcześniej gościł w Polsce, w 2004 roku, jako gość specjalny na trasie metalowych legend Soulfly.

Wszystko zaczęło się w marcu zeszłego roku występami w Olsztynie, Warszawie oraz Poznaniu w ramach trasy In A Valley Of Decisions Tour 2007 z Joint Venture Sound System oraz Ghetto Priestem (wokalista On-U Sound System oraz Asian Dub Foundation).

Bardzo wysoka ocena jego umiejętności gry na puzonie zaoowocowała kolejną wizytą w Polsce w sierpniu, w trakcie której Hornsman Coyote zaprezentował się ze swoim solowym One Man Sound System w kilku warszawskich klubach oraz wystąpił u boku Joint Venture Sound System oraz brytyjskiego MC Brother Culture w trakcie głównego polskiego festiwalu reggae – Ostróda Reggae Festival.

Dokonał też w Polsce nagrań studyjnych na najnowsze produkcje Vavamuffin (utwory Intro i Outro) oraz Bauaganu Mistrzów.

Hornsman Coyote uczestniczy w serbskiej scenie od około 17 lat, grając z zespołami reggae, hip hop i hardcore, takimi jak Del Arno, Sunshine, Dead Ideas, Shappa itp.

W 1994 założył swoją własną grupę hardcore/reggae Eyesburn, która po wydaniu 7 albumów, europejskiej trasie oraz współpracy z Maxem Cavalera (Sepultura, Soulfly) stała się sztandarową grupą na Bałkanach.

Innym projektem, w który zamieszany jest Hornsman Coyote, jest instrumentalny zespół reggae jazz Burning Sounds, który założył razem z najlepszymi muzykami z Belgradu.

Hornsman Coyote pracował również poza Serbią – kolaborował z Soulfly przy albumie Dark Ages. Można go zobaczyć na video ich utworu Inner Spirit.

W tym samym czasie pracował również z czołowym serbskim producentem hip-hop Skywikluh oraz francuskim MC King Kyll, tworząc dwa albumy pod nazwą Shappa.

Lato 2006 spędził w Londynie pracując nad instrumentalnymi utworami w stylu Warrior Dub z jego puzonem w roli głównej. Produkcją tych utworów zajął się Jerry Lions (Twinkle Brothers, Jah Shaka Fasimbas, Terrortone Sound System). Materiał ten ukazał się na płycie Coyote Meets Terrortone Sound Production.

Grał również w łagodnych dancehallowych utworach produkowanych przez londyńskiego DJ’a Daddy Ranksa i wokalną grupę Best Kept Secrets. W ostatnich miesiącach Coyote nagrywał również z wielkimi nazwiskami brytyjskiej sceny roots – Jah Works oraz Ghetto Priestem oraz wydał wraz z innymi muzykami 12 inch dla słynnej wytwórni Repentance Music.

Coyote jest również uznanym muzykiem sesyjnym i pojawiał się jako puzonista, gitarzysta oraz wokalista w wielu belgradzkich oraz ex-jugosławiańskich zespołach jak Discord, Skarps, Irie FM, Dub Rebellion, KKN, Darkwood Dub, Block Out, E Play, Hain Teny, PKS, Juice, Raspect itp.

Niedawno z sukcesem pojawił się na scenie w Belgradzie z Dub Syndicate.

W trakcie swoich solowych imprez prezentuje własny dorobek muzyczny, gra na puzonie oraz śpiewa.