Dom & Gaba Kulka – „Noc”. Nowy singiel & nowy klip!

16 grudnia, 2022
Grupa Dom prezentuje kolejny singiel i videoklip. Tym razem piosenkę śpiewa Gaba Kulka.
Utworowi towarzyszy klip,  o którym Artyści opowiedzieli w ten sposób:
 
Choć przed oczami mrok
to w sercu jasność
nie zgubisz się nawet gdy
gdy wszystkie gwiazdy zgasną
gdy myśli ciągną każda w swoją stronę
przed siebie pewnie idź
masz w sercu zapisaną drogę
 
W książce „Świadoma kobiecość” wydanej w Polsce przez Raven – Instytut Studiów Kulturowych, Marion Woodman w rozmowie z Cathie Diamond mówi: „W naszym ekstrawertywnym społeczeństwie projektujemy wszystko na zewnątrz, a potem zostajemy z czarną dziurą [ Cathie: Kogoś albo coś wielbimy] (…) nie przeżywamy swojego indywidualnego życia. Ludzie posuną się na prawdę daleko, żeby nie słyszeć wewnętrznego głosu.”
W videoklipie Grupy Sielce Filipka Rutkowska kreuje postać przywodzącą na myśl, królewnę, która wymknęła się ze świata baśni minionych epok. Filipka przymierza gesty popularnych scenicznych gwiazd, tak jak przymierza się sukienki – mówi Aleksandra Jakubczak.
 
To poszukiwanie formy spójnej ze sobą, prowokuje do pytania: czym jesteśmy, kiedy pogrążamy się w całkowitej ciemności, bez zewnętrznych punktów odniesienia. Jaka jest gwiazda, która świeci w naszym sercu i w którą stronę chce nas poprowadzić? Można powiedzieć, że to idealny motyw na święta – narodziny światła – wewnętrznego przewodnictwa w nas samych.
Jak zatańczy Twoja dusza jeśli pozwolisz jej rozgościć się w ciele?
Klip możecie już zobaczyć na naszym kanale YouTube:
 
Piosenki możecie posłuchać w serwisach streamingowych:
https://id.ffm.to/dom_noc