Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Żywiołak

gatunek: heavy folk nieestetyczny

kraj: Polska

koncertów: 397

data/okres: 02.09.2007 - 27.08.2022

Informacje:

Tego zespołu przedstawiać już dziś w Polsce nikomu nie trzeba. Od roku 2005 konsekwentnie pracuje ukazując światu nowe, absolutnie świeże spojrzenie na spuściznę słowiańskiej muzyki ludowej. To za sprawą tej piątki pasjonatów dowiedzieliśmy się o "polskim neofolku". Wzorem najlepszych kapel tworzących styl "innovative folk" w Skandynawii, czy innych krajach Europy poznaliśmy wyjątkowo przyswajalny gatunek czerpiący całymi garściami z polskiej spuścizny kulturowej. Czerpiąc z takich zespołów jak Hedningarna czy Hoven Droven zapodaje nam Żywiołak podróż szlakami przedchrześcijańskiej zachodniej i wschodniej Europy. Bez wątpienia jako pierwszy w sposób absolutnie bezkompleksowy odkurzył temat mało znanej słowiańskiej mitologii. Bez wątpienia jako pierwszy przyczynił się do "boomu" zainteresowania kulturą rodzimą jaki ma obecnie w Polsce miejsce. Bez wątpienia stał się inspiracją dla wielu projektów muzycznych, które od tej pory zaczęły u nas powstawać. Dziś nikogo nie dziwi już fakt, że muzykę folkową możemy już od pewnego czasu posłuchać w największych klubach Polski, a sam nurt stał się równoprawny z innymi gatunkami muzycznymi. A wszystko to zaczęło się od spotkania na początku 2005 r. dwóch bardzo nietuzinkowych osobników żywotnie zainteresowanych pokazaniem światu eksperymentalnej muzyki inspirowanej tematem "polskiej demonologii ludowej". Byli to: Robert Jaworski - grający wcześniej m.in. w zespołach: "ich troLe", "Kapela ze Wsi Warszawa", oraz Robert Wasilewski - współzałożyciel i gitarzysta zespołu "Open Folk". Po niedługim czasie Jaworski dołączył do projektu dwie charyzmatyczne wokalistki: Annę Piotrowską z zespołu "Goście z Nizin" i Izabelę Byrę z projektu "Detonacja" oraz bębniarza Macieja Łabudzkiego. To w tym właśnie składzie zespół zarejestrował swoją debiutancką EP-kę "Muzyka psychodelicznej świtezianki" i niedługo potem album "Nowa ex-tradycja", która dla wielu stała się kanonem "prawdziwej folkowej estetyki" i na dość długo zagościła na scenach muzyki rozrywkowej.

Burzliwe losy zespołu spowodowały, że w roku 2011 - niedługo po wydaniu kolejnego albumu z remiksami pt "Nowa mix-tradycja" zmienia się skład zespołu. Pojawiają się nowe wokalistki: Monika Wierzbicka i Karina Kumorek ,a od dłuższego czasu gra już z zespołem perkusista Maciej Dymek. W tym składzie zespół nagrywa nieco odmienną estetycznie płytę (nominowana do Fryderyków) "Globalną Wiochę". W połowie 2013 zespół zawiesza działalność. Do życia powrócił na początku 2014 r. Powołany na nowo przez Roberta Jaworskiego skład zmierza od tej pory muzycznie w stronę wczesnych dokonań zespołu. W kwietniu 2016 r. ma miejsce premiera kolejnej EP`ki zespołu pt "Muzyka psychoaktywnego Stolema" którą to zespół otwiera swoją kolejną fascynację dziejami i wierzeniami dawnego Pomorza. Jest to jak zapowiadają "drobny przedsmak" przed dwoma albumami inspirowanymi tym razem dziełami Oskara Kolberga oraz wielu innych etnografów, naukowców i związanych z Pomorzem poetów jak choćby: Gerard Labuda, Jerzy Samp, Jerzy Treder, Jan Rompski, Paweł Szefka czy Józef Łęgowski.

Rok 2017 przynosi światu długo realizowaną przez zespół pierwszą z dwóch zapowiadanych płyt inspirowanych kulturą Pomorza.

Nazwali ją „Pieśni pół/nocy” .

Płyta „Pieśni pół/nocy" to nie tylko podróż północną porą przez czeluście północnej Polski .

To zaproszenie do świata kompletnie zapomnianego, który dla Żywiołaka ocalił m.in. Oskar Kolberg w swym monumentalnym , rękopiśmiennym dziele „Tom 39 POMORZE".

Aktualny skład zespołu:

  • Robert Jaworski - lira korbowa, fidel renesansowa
  • Kamil Masłowski - perkusja
  • Kamil Strzyżewski - lutnia romantyczna, bas akustyczny
  • Wiktoria Kwiatkowska - wokal, przeszkadzajki

Początek roku 2019 przynosi kolejną, siódmą już płytę grupy.

"Wendzki sznyt" to kolejne pikantne odkrycia historyczne związane z kulturą Pomorza i jego odwiecznymi mieszkańcami, których etnografia do dziś kojarzy z określeniem "Wendowie".

Album będący niejako kontynuacją fascynacji zespołu uchyla tym razem rąbka tajemnicy związaną z morskim korsarstwem z epoki wikingów, nie stroniąc jednocześnie od typowych dla Żywiołaka "przebojów" z tekstami chociażby ulubionego Bolesława Leśmiana czy zapisów nutowych i tekstowych z dzieł Oskara Kolberga czy Łucjana Kamieńskiego

"Wendzki sznyt" to bruzda wyryta w umysłach członków zespołu przez bałtycką bryzę oraz kolejne antropologiczne odkrycia i artystyczne uniesienia, które niczym przygody Indiany Jonesa odkrywają przed nami kolejne zapomniane już karty naszej historii.

Swoją fascynacją Żywiołak zaraził też plejadę gości, którzy w niezwykle trafny sposób wnieśli do albumu swe barwne kreacje.

Płyta powstała w warszawskim Tu Wolno Palić Studio oraz wrocławskim Uniq Studio.

Jej produkcją tradycyjnie już zajął się sam Robert Jaworski w kooperacji z Mikołajem Jarząbkiem.

Za mastering odpowiedzialny jest tym razem Szymon "Spox" Kurek.

Kolejna wyjątkowa okładka jest dziełem Kuby Sokólskiego.

W nagraniu płyty udział wzięli:

  • Robert Jaworski - wokal, narracja, lira korbowa, fidel renesansowa, gęśla gdańska smyczkowa, lutnia konstruowana, drumla, baraban, perkusjonalia autorskie.
  • Zuza Ciszewska - wokal, skrzypce pięciostrunne i barytonowe, przeszkadzajki.
  • Kamil Strzyżewski - wokal, narracja, gitara basowa półakustyczna, lutnia romantyczna
  • Wiktoria Kwiatkowska - wokal.
  • Michał Lange - perkusja, perkusjonalia.

Gościnnie wystąpili:

  • Jaromir Szroeder
  • Joanna Lacher
  • Mikołaj Rybacki /Percival/
  • Robert Wasilewski /Warszał/
  • Igor Górewicz /Casus Belli/

Zobacz również:
Filmy Żywiołaka:

Animacja: Aleksandra Waćkowska

Żywiołak - Syreny

Animacja: Justyna Winiecka, Bartosz Winiecki

Żywiołak feat. M.Rybacki/J.Lacher/I.Górewicz - Morski król / The Sea King

Animacja: Aleksandra Gronowska

Żywiołak feat. Baddie - Dziady

Reżyseria/Montaż: Maciej Pawełczyk

Scenariusz: Paulina Kut, Maciej Pawełczyk, Robert Jaworski

Żywiołak - Commanding the fury

Audio & video: Maciej Dunin-Borkowski

Żywiołak - Dzień Ósmy

Scenariusz i reżyseria: Archon
Zdjęcia: Partyka, Premium Project
Asystent operatora: Jan Dziedziczak

Żywiołak - Vandalia Incognita

autor: Paweł "Wieloryb" Kmiecik

Żywiołak - Marzanna

Produkcja: KINO FLAMINGO

Żywiołak - Dziadyga

Scenariusz i reżyseria: Justyn Kołakowski

Żywiołak - Hela

Autor: klip44.pl

Żywiołak - Bóstwa

autor: Łukasz Rusinek

Żywiołak - Dens makabreska

reżyseria i scenariusz: Maciej Michalski

Żywiołak - Żona i Ksiądz

zdjęcia: Kamil Strzyżewski, Michał Stawarz, Szyszka Leśna, Aneczka

montaż: Kamil Strzyżewski

Żywiołak - Idziemy z Kanią

Reżyseria, scenariusz: Tomek Gęstwicki
Zdjęcia: Leszek Garstka, Michał Leśniewski
Asysta: Michał Leśniewski
Montaż: Tomek Gestwicki, Arek Zub, Leszek Garstka
Koloryzacja: Leszek Garstka, Tomek Gęstwicki
VFX: Arek Zub
Kostiumy, stylizacja: Olga Beyga
Rekwizyty: Olga Beyga, Alicja Błaszczyńska
Dyżurny planu: Jakub Stachowski
Makeup: Katarzyna Radiukiewicz
Making of: Maja Ziarkowska
Storyboard: Ania Górska
Osprzęt: Filmpoint, Samo Pro

Żywiołak - Skrzeble

Reżyseria: Maciej Michalski

Żywiołak - Moskwa

Produkcja: Adrian Pawłowski / Film Fiction
Reżyseria: Filip Załuska, Adrian Pawłowski
Zdjęcia: Filip Załuska
Scenariusz: Filip Załuska
Montaż: Filip Załuska
Kostiumy: Paulina Chrząstowska
Grafika: Joanna Bojar-Antoniuk

Żywiołak - promomiks płyty "Globalna wiocha"

Mix: Maciej Dymek

Żywiołak - Globalna wiocha - nagrywanie

zdjęcia: Anna Rok
montaż: Tomasz Krawczyk

Żywiołak - Wiły

autor: Bartek Cierlica

Utwory Żywiołaka:
lp.   nazwa czas cena zakup ściągnij odsłuch
1.
Ой А На Яна Купала
3m 48s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
2.
Ой Ти, Петре, Петре
4m 42s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
3.
Anomalia kaszubskie
1m 42s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
4.
Bagienna królowa
2m 59s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
5.
Ballada O Głupim Wiesławie
5m 40s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
6.
Berlin
4m 16s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
7.
Boga nie znawszy
3m 51s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
8.
Bóstwa
6m 37s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
9.
Christiana mare
3m 52s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
10.
Cicha
6m 29s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
11.
Czarodzielnica
3m 52s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
12.
Dens makabreska
4m 56s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
13.
Dziadyga
5m 09s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
14.
Dzień ósmy
5m 35s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
15.
Epopeja Wandalska
5m 20s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
16.
Femina
3m 46s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
17.
Feretronem być
3m 34s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
18.
Grzybobranie
6m 20s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
19.
Hela
5m 18s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
20.
Istanbul
4m 45s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
21.
Klątwa Wendów
4m 37s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
22.
Kościsko
4m 42s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
23.
Krasnal Rebel Song
6m 37s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
24.
Latawce
8m 44s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
25.
Morski król
6m 50s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
26.
Moskwa
4m 15s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
27.
Mój miły rolniku
2m 27s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
28.
Neurowizja
2m 37s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
29.
Og?
6m 29s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
30.
Oj Ty Janie Sobótkowy
6m 20s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
31.
Oj ty kanio
0m 38s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
32.
Oko Dybuka
5m 31s 2,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
33.
Oko Dybuka
5m 32s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
34.
Oslo
6m 10s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
35.
Owczarkinowje
2m 18s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
36.
Pieśń słoneczna
4m 58s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
37.
Po morze
5m 51s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
38.
Pogaństwo
5m 01s 2,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
39.
Pogaństwo II
5m 39s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
40.
Prolog
2m 47s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
41.
Psychoteka
5m 06s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
42.
Psychoteka
5m 10s 2,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
43.
Psychoteka (radio mix)
4m 01s 2,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
44.
Scynanie kani
0m 39s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
45.
Sieć
4m 24s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
46.
Stuch
6m 58s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
47.
Stulla mannaz
0m 59s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
48.
Syreny
6m 32s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
49.
Vandalia incognita
3m 29s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
50.
We cnocie
4m 10s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
51.
Wendzki sznyt
4m 38s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
52.
Wiochmen pogo
4m 07s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
53.
Wionek
2m 13s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
54.
Wiły
6m 57s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
55.
Wojownik
2m 34s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
56.
Wrëjowanié
0m 04s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
57.
Z Chełmińskiego
0m 55s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
58.
Z Zakrzówka
0m 55s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
59.
Zabôczono matka
0m 18s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
60.
Zdziczenie obyczajów kaszubskich
4m 56s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
61.
Zëmia
0m 16s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
62.
Łopi
7m 03s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
63.
Ścinanie kani
5m 00s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
64.
Świdryga i Midryga
3m 36s 2,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
65.
Żona i ksiądz
3m 33s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
66.
Żywiołak
6m 01s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
Materiały promocyjne:
nazwa typ rozmiar
ikona plakat koncertowy obraz 1.7Mb
ikona Rider techniczny dokument 151kb
ikona zdjęcie z logo obraz 5.9Mb
nazwa typ rozmiar
ikona zdjęcie zespołu obraz 4.4Mb
Koncerty, które już się odbyły:
2007
 02.09 Nd.  Turek, Dni Ulicy Kaliskiej
 08.09 So.  Łódź, Festiwal Czterech Kultur
 09.09 Nd.  Katowice, Cogitatur
 29.09 So.  Warszawa, Barka Herbatnik
 04.10 Cz.  Kraków, Re
 05.10 Pt.  Pécs (Węgry), Mediawave Fest
 06.10 So.  Warszawa, Park Skaryszewski
 26.10 Pt.  Racibórz, Plener
 01.12 So.  Drzewina, Przegląd Filmów Górskich
 02.12 Nd.  Warszawa, Club Rock
2008
 10.01 Cz.  Warszawa, Depozyt44
 25.02 Pn.  Opole, NCPP
 28.02 Cz.  Szklarska Poręba, Jazgot
 29.02 Pt.  Tychy, Kloster Pub
 01.03 So.  Lubin, CK Muza
 05.03 śr.  Warszawa, Pretekst
 09.03 Nd.  Wrocław, Łykend
 13.03 Cz.  Olsztyn, Molotov Cafe
 14.03 Pt.  Gdańsk, Żak
 27.03 Cz.  Łódź, Łódź Kaliska
 29.03 So.  Warszawa, Nieprzeciętni - Radio Bis
 03.04 Cz.  Poznań, Piwnica 21
 04.04 Pt.  Zielona Góra, Roksana
 05.04 So.  Berlin (Niemcy), Supamolly
 10.04 Cz.  Bydgoszcz, Aula Uniwersytetu
 19.04 So.  Warszawa, Ethnopolis
 26.04 So.  Sanok, Pani K.
 27.04 Nd.  Sanok, Koncert Charytatywny
 10.05 So.  Warszawa, Juwenalia
 11.05 Nd.  Rzeszów, Juwenalia
 15.05 Cz.  Wrocław
 16.05 Pt.  Gdańsk, Plama - na dachu
 17.05 So.  Warszawa, Noc Muzeów
 22.05 Cz.  Jastrzębie Zdrój, Jarmark Sztuki - Wiosna Ludów
 14.06 So.  Drohiczyn, III Zlot Wojowników Słowian i Wikingów
 21.06 So.  Szczecin, Zamek
 22.06 Nd.  Piaseczno, Festiwal
 27.06 Pt.  Gliwice, Plac Krakowski
 06.07 Nd.  Gdynia, Open'er
 12.07 So.  Gliwice, Rynek
  Pyskowice, Dybuk
 25.07 Pt.  Kościerzyna, Centrum Kultury Kaszubskiej
 01.08 Pt.  Kostrzyń, Przystanek Woodstock
 08.08 Pt.  Krotoszyn, Folk Festival
 22.08 Pt.  Wieliszew
 23.08 So.  Kletno k. Stronia Śląskiego, Kamieniołom
 31.08 Nd.  Płock, Piknik Etno
 13.09 So.  Świecie
 20.09 So.  Kędzierzyn-Koźle, MOK
 26.09 Pt.  Lądek Zdrój
 08.10 śr.  Rybnik, Titanic
 09.10 Cz.  Częstochowa, Tramwaj
 10.10 Pt.  Kielce, Mundo Cafe
 16.10 Cz.  Poznań, Piwnica 21
 17.10 Pt.  Gdańsk, Żak
 22.10 śr.  Wrocław, Alibi
 24.10 Pt.  Sandomierz, Lapidarium
 19.11 śr.  Greifswald (Niemcy)
 20.11 Cz.  Katowice, Cogitatur
 21.11 Pt.  Lublin, Grafitti
 22.11 So.  Rzeszów, Pod Palmą
 25.11 Wt.  Warszawa, Hydrozagadka
 27.11 Cz.  Kraków, Rotunda
 28.11 Pt.  Szklarska Poręba, Jazgot
 29.11 So.  Tychy, Kloster Pub
 12.12 Pt.  Bielsko-Biała, Pod Wiatą
 13.12 So.  Polička (Czechy)
2009
 11.01 Nd.  Płock, "WOŚP"
  Warszawa, TVP "WOŚP"
 23.01 Pt.  Warszawa, Stodoła
 24.01 So.  Sandomierz, Lapidarium
 27.02 Pt.  Szczecin, Słowianin
 28.02 So.  Gryfino, Festiwal Włóczykij
 13.03 Pt.  Gdynia, Ucho
 14.03 So.  Poznań, Blue Note
 20.03 Pt.  Tarnów, Mościckie Centrum Kultury
 21.03 So.  Warszawa, Palladium
 02.04 Cz.  Łódź, Łódź Kaliska
 03.04 Pt.  Kraków, Żaczek
 04.04 So.  Stalowa Wola, Jazz Rock
 24.04 Pt.  Toruń, "Etniczny Zawrót Głowy"
 26.04 Nd.  Maszewo, "IV Ogólnopolska Biesiada Teatralna Wejrzenia - Grotowskaz"
 05.05 Wt.  Kraków, Rotunda "Juwenalia"
 10.05 Nd.  Mińsk Mazowiecki
 14.05 Cz.  Wrocław, "Juwenalia"
 31.05 Nd.  Warszawa, "Ursynalia"
 07.06 Nd.  Sopot, "Gala Dwa Teatry"
 12.06 Pt.  Elbląg, "Letnie Ogrody Polityki"
 13.06 So.  Drohiczyn, IV Zlot Wojowników Słowian i Wikingów
 14.06 Nd.  Poznań
 20.06 So.  Wrocław, Centrum Kultury Zamek
 21.06 Nd.  Sierniewice
 23.06 Wt.  Wodzisław Śląski
 27.06 So.  Ełk, Ełckie Centrum Kultury
 03.07 Pt.  Krośnice
 04.07 So.  Malbork
 25.07 So.  Warszawa, Muzeum Powstania Warszawskiego
 26.07 Nd.  Milówka
 30.07 Cz.  Olecko, "Przystanek Olecko"
 08.08 So.  Białowieża
 15.08 So.  Wigry
 29.08 So.  Lubin
 30.08 Nd.  Puszczykowo
 05.09 So.  Białystok
 11.10 Nd.  Wrocław, Alibi
 16.10 Pt.  Opole, MOK
 17.10 So.  Szklarska Poręba, Jazgot
 23.10 Pt.  Gdynia, Ucho
 24.10 So.  Gniew, Zamek
 25.10 Nd.  Poznań, Scena Pod Minogą
 08.11 Nd.  Mikołów, Fraktal
 24.11 Wt.  Katowice, Ars Cameralis
 28.11 So.  Bielsko-Biała, Rudeboy Club
 29.11 Nd.  Warszawa, "Koncert W Trójce"
 04.12 Pt.  Lublin, Grafitti
2010
 20.01 śr.  Warszawa, Stodoła
 11.02 Cz.  Kraków, Re
 12.02 Pt.  Częstochowa, Teatr From Poland
 12.03 Pt.  Zabrze, Wiatrak
 13.03 So.  Tychy, Kloster Pub
 14.03 Nd.  Wrocław, Alibi
 20.03 So.  Szczecin, Słowianin
 21.03 Nd.  Zielona Góra, Roksana
 20.04 Wt.  København (Dania), Loppen
 21.04 śr.  Aarhus (Dania), Musikcafeen
 22.04 Cz.  Sønderborg (Dania), Sønderborghus
 23.04 Pt.  Flensburg (Niemcy), Kühlhaus
 30.04 Pt.  Zgorzelec
 30.05 Nd.  Rudzica
 05.06 So.  Racibórz
 26.06 So.  Dobrodzień
 27.06 Nd.  Koszęcin, "Święto Śląska"
 30.07 Pt.  Bolków, "Castle Party"
 19.08 Cz.  Nowy Targ
 03.09 Pt.  Zentendorf (Niemcy), "Folklorum Festival"
 15.10 Pt.  Wrocław, "Impreza Studencka"
 26.11 Pt.  Bielsko-Biała, Rudeboy
 02.12 Cz.  Warszawa, Proxima
 04.12 So.  Częstochowa, Teatr From Poland
2011
 20.01 Cz.  Warszawa, Proxima "Premiera Nowej Mix-Tradycji"
 11.02 Pt.  Turek
 25.02 Pt.  Opole, NCPP
 11.03 Pt.  Białystok, BOK
 19.03 So.  Wrocław, Łykend
 20.03 Nd.  Poznań, Pod Minogą
 31.03 Cz.  Łódź, Łódź Kaliska
 14.04 Cz.  Warszawa, Hydrozagadka
 05.05 Cz.  Katowice, "Juwenalia"
 12.05 Cz.  Toruń, "Juwenalia"
 20.05 Pt.  Kraków, "Juwenalia"
 03.06 Pt.  Kamienna Góra
 08.06 śr.  Warszawa, Fabryka Kotłów
 19.06 Nd.  Ląd
 24.06 Pt.  Żytno
 30.07 So.  Masłomecz
 07.08 Nd.  Lublin
 20.08 So.  Wołów
 26.08 Pt.  Nysa, "Moonfoog"
 27.08 So.  Ulów k. Tomaszowa
 22.10 So.  Olsztyn, Andergrant
 11.11 Pt.  Wodzisław Śląski, Szuflada
 24.11 Cz.  Rybnik, Kulturalny Klub
 25.11 Pt.  Wrocław, Łykend
 26.11 So.  Szklarska Poręba, Jazgot
 29.11 Wt.  Warszawa, Hard Rock Cafe
 03.12 So.  Kraków, Studio
 04.12 Nd.  Częstochowa, Bada-Bing
 09.12 Pt.  Poznań, Fabrik
 10.12 So.  Tychy, Kloster Pub
 16.12 Pt.  Rzeszów, Od zmierzchu do świtu
 17.12 So.  Sanok, Pani K.
2012
 22.01 Nd.  Chorzów, Leśniczówka
 23.01 Pn.  Kraków, Hard Rock Cafe
 24.03 So.  Warszawa, Skwer "3 niezwykłe spotkania muzyczne"
 30.03 Pt.  Gdynia, Ucho
 31.03 So.  Chojnice, Mickiewicza 12a
 14.04 So.  Pasterka k. Kudowy Zdroju, Schronisko Pasterka
 15.04 Nd.  Lublin, Grafitti
 19.05 So.  Kraków, "Juwenalia"
 03.06 Nd.  Michałów, "Festiwal muzyki i ognia"
 08.09 So.  Katowice, "Miasto Ogrodów"
 15.09 So.  Zabajka
 23.09 Nd.  Warszawa, Barometr
 03.11 So.  Gdynia, Ucho
 01.12 So.  Zabrze, CK Wiatrak
 02.12 Nd.  Kraków, Forty Kleparz
2013
 25.01 Pt.  Gdynia, Ucho
2014
 15.03 So.  Katowice, Rudy Goblin
 28.03 Pt.  Chorzów, Leśniczówka
 24.04 Cz.  Warszawa, Tygmont
 25.04 Pt.  Kraków, Piękny pies
 26.04 So.  Wrocław, Łykend
 10.05 So.  Toruń, "Juwenalia UMK"
 29.08 Pt.  Warszawa, Park Magiczny "Warsaw Folk Laboratory"
 04.10 So.  Bytów
 17.10 Pt.  Kraków, Piękny Pies
 19.10 Nd.  Bielsko-Biała, Rock Galeria "Złota Karrota"
 25.10 So.  Olsztyn, Nowy Andergrant "Złota Karrota"
 26.10 Nd.  Przasnysz, Zajazd Staropolski
 07.11 Pt.  Poznań, Scena pod Minogą "Złota Karrota"
 08.11 So.  Sochaczew, NDK Piekarnia
 13.11 Cz.  Toruń, 2 Światy
 14.11 Pt.  Gdynia, Ucho "Złota Karrota"
 15.11 So.  Elbląg, Mjazzga "Złota Karrota"
 21.11 Pt.  Szklarska Poręba, Jazgot
 22.11 So.  Katowice, Rudy Goblin
 28.11 Pt.  Słubice, Prowincja
 29.11 So.  Sulęcin, U Bulka
 30.11 Nd.  Gorzów Wielkopolski, C-60
 06.12 So.  Tychy, Kloster Pub "Złota Karrota"
 07.12 Nd.  Łódź, Krańcoowka
2015
 29.01 Cz.  Wrocław, Stary Klasztor
 30.01 Pt.  Zgierz, Agrafka
 20.03 Pt.  Warszawa, Hydrozagadka
 22.03 Nd.  Katowice, Prokultura
 02.05 So.  Bydgoszcz, 1138
 03.05 Nd.  Mieszkowice
 31.05 Nd.  Warszawa, Park Bródnowski "Korzenie Europy"
 20.06 So.  Serock
 23.06 Wt.  Wrocław, Stary Klasztor
 27.06 So.  Radom, Muzeum Wsi Radomskiej
 11.07 So.  Świdnica, MDK
 19.07 Nd.  Limanowa, "Jarmark Św. Magdaleny"
 29.08 So.  Zakopane, "Etno Piknik"
 25.09 Pt.  Włocławek, Czarny Spichrz
 17.10 So.  Rzeszów, Vinyl
 20.11 Pt.  Warszawa, Fabryka Trzciny "10. Urodziny Karrot Kommando"
 06.12 Nd.  Wrocław, Stary Klasztor
 19.12 So.  Łódź, Żarty Żartami
2016
 06.03 Nd.  Gliwice, CKS Mrowisko
 12.03 So.  Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury
 20.03 Nd.  Łódź, Krańcoofka
 07.04 Cz.  Gdynia, Ucho
 08.04 Pt.  Toruń, Dwa Światy
 09.04 So.  Ciechanów, Centrum Kultury Zgrzyt
 17.04 Nd.  Płock, Rock69
 13.05 Pt.  Opole, Piekarnia
 21.05 So.  Owidz, Grodzisko
 22.05 Nd.  Łódź, Krańcoofka
 24.06 Pt.  Żory, Miasteczko Twinpigs
 17.09 So.  Częstochowa, OPK Gaude Mater "13. Noc Kulturalna"
 24.09 So.  Słupsk, Dom Ówka
 25.09 Nd.  Włocławek, Czarny Spichrz
 01.10 So.  Nowa Wiśnicz, Zamek
 07.10 Pt.  Szczecin, Hormon
 08.10 So.  Trzcianka, Pub Azteka
 09.10 Nd.  Poznań, Pod Minogą
 20.10 Cz.  Białystok, Zmiana Klimatu
 28.10 Pt.  Bielsko-Biała, Miasto
 29.10 So.  Sochaczew, NDK Piekarnia
 26.11 So.  Wrocław, Stary Klasztor "Festiwal Kultury i Muzyki Słowian SLAVA"
 09.12 Pt.  Gdańsk, Protokultura
 16.12 Pt.  Bielsko-Biała, Klub Miasto
2017
 27.01 Pt.  Kraków, Zet Pe Te
 28.01 So.  Zabrze, Kopalnia Guido " Druga Ruda Mithrilu"
 17.02 Pt.  Szczecin, Słowianin
 29.04 So.  Toruń, 2Światy
 30.04 Nd.  Poznań, KontenerART
 06.05 So.  Chorzów, Leśniczówka
 07.05 Nd.  Łódź, Krańcoofka
 11.05 Cz.  Warszawa, Grizzly Gin Bar
 04.06 Nd.  Warszawa, Urzecze "Zielone Świątki"
 16.06 Pt.  Gdańsk, "Fląder Festiwal"
 17.06 So.  Ostróda, EXPO MAZURY "Fantasmazuria"
 22.06 Cz.  Wrocław, Stara Piwnica "Noc Świętojańska"
 23.06 Pt.  Augustów, Błonie nad rzeką Nettą "Noc Świętojańska"
 24.06 So.  Mysiadło, Nad stawem / plener "Noc Świętojańska"
 08.07 So.  Drohiczyn, "XII Zlot Wojowników Słowian, Bałtów i Wikingów"
 09.07 Nd.  Radom, Amfiteatr "Fosa Pełna Kultury"
 29.07 So.  Cekcyn, Amfiteatr "Kocioł Festival"
 18.08 Pt.  Sulęcin
 19.08 So.  Trzcianka, "Festiwal Trzciamajka"
 25.08 Pt.  Gdańsk, Teatr w Oknie / scena zewnętrzna "U źródeł pieśni"
 26.08 So.  Kartuzy , "Kaszëbë Music Festiwal"
 10.09 Nd.  Turek
 29.09 Pt.  Bytów, Jaś Kowalski "BytOFFsky Festival"
 06.10 Pt.  Grodzisk Mazowiecki, "Grodzisk Folk Fest"
 13.10 Pt.  Bydgoszcz, Estrada
 14.10 So.  Włocławek, Czarny Spichrz
 21.10 So.  Elbląg, Mjazzga
 22.10 Nd.  Gdynia, Ucho
 27.10 Pt.  Kraków, Zaścianek
 28.10 So.  Będzin, Latawiec
 29.10 Nd.  Łódź, Żarty Żartami
2018
 14.01 Nd.  Tarnów, Rynek "WOŚP"
 26.01 Pt.  Wrocław, Stara Piwnica (+ Łysa Góra)
 27.01 So.  Żagań, Elektrownia (+ Łysa Góra)
 16.02 Pt.  Słupsk, Dom Ówka
 17.02 So.  Szczecin, DK Słowianin
 23.02 Pt.  Ciechanów, Fabryka Kultury Zgrzyt
 24.02 So.  Płock, Rock'69
 02.03 Pt.  Opole, KrakOFFska36
 03.03 So.  Sanok, Pani K
 04.03 Nd.  Rzeszów, Vinyl
 16.03 Pt.  Olsztyn, Nowy Andergrant
 20.04 Pt.  Iława, IOWA Music Bar
 19.05 So.  Kraków, Żaczek "Juwenalia"
 22.06 Pt.  Wejherowo
 23.06 So.  Wronki, Amfiteatr "Noc Świętojańska"
 07.07 So.  Brenna, "Noc Folk Metalowa"
 21.07 So.  Stolec (k. Szczecina), Perun Park "I Międzynarodowy Festiwal Peruna"
 22.07 Nd.  Warszawa, "Otwarta Ząbkowska"
 28.07 So.  Pajtuny, "IV Pajtuńskie Spotkania Sztuk Różnych"
 04.08 So.  Kraków, Zet Pe Te
 25.08 So.  Huta Szklana, "Dalej Się Nie Da"
 16.09 Nd.  Warszawa, Muzeum Wojska Polskiego "World of Tanks"
 28.09 Pt.  Kraków, Zaścianek
 05.10 Pt.  Gliwice, Spirala "Rub'N'Dub Fest"
 06.10 So.  Kielce, Dom Środowisk Twórczych
 12.10 Pt.  Lublin, "Falkon"
 27.10 So.  Byczyna, Karczma Nowy Spichlerz "Dziadowskie Party"
 13.12 Cz.  Warszawa, Hydrozagadka (+ Kirszenbaum)
2019
 13.01 Nd.  Kutno, "WOŚP"
 08.02 Pt.  Łódź, Żarty Żartami
 09.02 So.  Tychy, Mediateka (+ Loopus Duo + Kirszenbaum)
 15.02 Pt.  Poznań, Dom Tramwajarza
 16.02 So.  Wrocław, Stara Piwnica
 17.02 Nd.  Warszawa, Wawerskie Centrum Kultury
 23.02 So.  Noisiel (Francja), la Ferme du Buisson "Cernunnos Pagan Fest 2019"
 01.03 Pt.  Jarocin, Kontrapunkt
 22.03 Pt.  Gdańsk, Protokultura
 23.03 So.  Ciechanów, Fabryka Kultury Zgrzyt
 29.03 Pt.  Bydgoszcz, Estrada
 30.03 So.  Włocławek, Garage Hotel
 05.04 Pt.  Chrzanów, Stara Kotłownia
 06.04 So.  Kraków, Zaścianek
 11.04 Cz.  Tabor (Czechy), Housův Mlýn "Blavicon 2019"
 13.04 So.  Tabor (Czechy), Housův Mlýn "Blavicon 2019" (koncert akustyczny / acoustic set)
 10.05 Pt.  Elbląg, Mjazzga
 11.05 So.  Kobylnica k. Słupska, "Piknik Historyczny - V Słupski Festiwal Historyczny"
 24.05 Pt.  Rybnik, Dom Kultury Boguszowice
 25.05 So.  Zgierz, Agrafka "Żywiołak akustycznie"
 08.06 So.  Racibórz, "X Raciborski Festiwal Średniowieczny "
 22.06 So.  Włodawa, Muzeum - Zespół Synagogalny "Sobótki poleskie"
 23.06 Nd.  Białogard, Plac Stanisława Wyspiańskiego "51. Bitwa o krowę"
 05.07 Pt.  Wrocław, CK Zamek "Dni Fantastyki 2019"
 06.07 So.  Chełm, Park Miejski "Legendarny Chełm"
 07.07 Nd.  Węgrów, Rynek Mariacki "Węgrów Folk Festiwal"
 12.07 Pt.  Gorajec, "Folkowisko"
 13.07 So.  Bolków, "Castle Party Festival 2019"
 19.07 Pt.  Gródek, "Basowiszcza 2019"
 27.07 So.  Szklarska Poręba, Żelazny Tygiel Waloński "Celtycka noc pod Szrenicą"
 24.08 So.  Owidz, Muzeum Mitologii Słowiańskiej "Festiwal Mitologii Słowiańskiej 2019"
 25.08 Nd.  Kurowo, Narwiański Park Narodowy "XX. Biesiada Miodowa"
 20.09 Pt.  Warszawa, Bazar Klub
 05.10 So.  Rzeszów, Vinyl
 11.10 Pt.  Szczecin, DK Delta
 12.10 So.  Toruń, Dwa Światy
 18.10 Pt.  Żywiec, Kino Janosik "Festiwal Górski ADRENALINIUM"
 19.10 So.  Jaworzno, Klub Relax
 26.10 So.  Poznan, U Bazyla (+ Hetane)
 27.10 Nd.  Płock, POKiS
 15.11 Pt.  Warszawa, Potok: Drugi Dom Ludzi Rocka (+ Hetane)
 16.11 So.  Skarżysko-Kamienna, Semafor (+ Hetane)
2020
 17.01 Pt.  Częstochowa, Muzyczna Meta
 18.01 So.  Wrocław, Stary Klasztor "5-lecie zespołów Runika i Cronica " (+ Runika, Cronica, Radogost)
 02.02 Nd.  Mińsk (Białoruś), RE:PUBLIC "Uzajemna Fest!"
 12.08 śr.  Poznan, Dziedziniec CK Zamek "15. lat Karrot Kommando! "
 22.08 So.  Warszawa, Centrum Praski Koneser "Live+Stream Festival / 15 lat Karrot Kommando!"
 29.08 So.  Olsztyn
 30.08 Nd.  Smerek, Przystanek Smerek "Bieszczadoza festiwal"
 18.09 Pt.  Chorzów, Leśniczówka
 09.10 Pt.  Olsztyn, LAS (koncert akustyczny)
 10.10 So.  Olsztyn, LAS "Koncert akustyczny / drugi termin"
2021
 05.06 So.  Rybnica Leśna, Schronisko PTTK Andrzejówka " "
 19.06 So.  Gromiec k. Libiąża
 26.06 So.  Schierenhöh (Niemcy), "Hörnerfest"
 16.07 Pt.  Suwałki
 07.08 So.  Czaplinek
 20.08 Pt.  Kraków, Dworek Białoprądnicki "Karrot Białoprądnicki"
 21.08 So.  Sieradz
 22.08 Nd.  Kielce, Baza Zbożowa
 29.08 Nd.  Elbląg
 11.09 So.  Biskupin
 08.10 Pt.  Chorzów, Leśniczówka
 29.10 Pt.  Warszawa, Remont
 04.12 So.  Skarżysko-Kamienna, Semafor
 05.12 Nd.  Kraków, Zaścianek
2022
 06.02 Nd.  Aberdeen (Wielka Brytania), Lemon Tree
 18.03 Pt.  Łódź, Wooltura
 19.03 So.  Warszawa, DK Świt
 01.04 Pt.  Wrocław, Akademia Club
 12.05 Cz.  Poznań, Scena Pod Minogą
 13.05 Pt.  Gdańsk, Drizzly Grizzly
 29.05 Nd.  Łomianki, Centrum Kultury - scena plenerowa
 04.06 So.  Ląd nad Wartą, Opactwo Cysterskie "XVIII Ogólnopolski Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą"
 11.06 So.  Jelenia Góra - Sobieszów, Transgraniczne Centrum Turystyki Aktywnej "Jarmark Świętojański"
 18.06 So.  Bełcz Wielki
 24.06 Pt.  Brande-Hörnerkirchen (Niemcy), "Hörnerfest Open Air Musikfestival"
 26.06 Nd.  Kraków, Ogród Botaniczny UJ "Noc Kupały - w poszukiwaniu kwiatu paproci"
 01.07 Pt.  Przegaliny Duży, "Motopiknik"
 02.07 So.  Swołowo, "EtnoBaltica 2022"
 09.07 So.  Cieszyn, "Urodziny Noszaka"
 16.07 So.  Poznań, "Noc Peruna"
 19.08 Pt.  Kielce, Pałacyk Zielińskiego
 20.08 So.  Nowe Sioło, "CieszFanów Festiwal"
 27.08 So.  Wrocław, Centrum Kultury Zamek "Dni Fantastyki"

Wydawnictwa Żywiołaka wydane przez Karrot Kommando:

Żywiołak - Wendzki Sznyt

rodzaj: album

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: KK127

data wydania: 2019

płyta podstawowa: 40,00zł

płyta fanowska: 50,00zł

pliki audio: 1,99zł/19,37zł

Żywiołak - Pieśni pół/nocy

rodzaj: album

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: KK112

data wydania: 2017

płyta CD: 40,00zł

pliki audio: 1,99zł/32,78zł

Żywiołak - Muzyka Psychoaktywnego Stolema

rodzaj: maxi-singiel

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: KK70

data wydania: 2016

płyta CD: 30,00zł

Żywiołak - Globalna wiocha

rodzaj: album

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: KK32

data wydania: 2011

płyta CD: 40,00zł

pliki audio: 1,99zł/19,37zł

Żywiołak - Nowa Mix-Tradycja

rodzaj: album

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: KK34

data wydania: 2010

płyta CD: 30,00zł

Żywiołak - Muzyka Psychodelicznej Świtezianki

rodzaj: maxi-singiel

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: KK20

data wydania: 2007

płyta CD: 20,00zł

pliki audio: 2,99zł/14,95zł

Żywiołak - Nowa Ex-Tradycja

rodzaj: album

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: KK25

data wydania: 2008

pliki audio: 1,99zł/19,37zł

 

Powiązane nowości:

Żywiołak z nowym utworem i nową animacją!

dodano dnia: 01.05.2022 Nd.

"Dziewa" to kompozycja zapowiadająca nowy album grupy zatytułowany "Dekonstrukcja historyczna I".

Żywiołak z kolejną wiedźmińską melodią!

dodano dnia: 04.01.2022 Wt.

Commanding the Fury - zespół interpretuje jeden z muzycznych motywów pochodzących z The Witcher 3: Wild Hunt

"Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy"

dodano dnia: 02.11.2021 Wt.

"Dziady" - Żywiołak łączy siły z Baddie w nowym utworze i klipie!

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem